Osnovan čitateljski klub za djecu

U Mjesecu hrvatske knjige su dvije novigradske knjižnice, Gradska knjižnica Novigrad-Cittanova i školska knjižnica Osnovne škole Rivarela, osnovale su 29. listopada 2018. dječji čitateljski klub „Bookbuster“, prvi čitateljski klub u Novigradu. Na prvom susretu koji je održan jučer u školskoj knjižnici, učenici su odabrali ime kluba, odredili pravila, upoznali se međusobno, a voditeljice, Dijana Lipovac Matić i Ljiljana Kostić, su im predstavile program čitateljskog kluba. Cilj osnivanja kluba je poticanje djece na čitanje i razvijanje čitateljskih vještina i navika te međusobno druženje. Temelji se na čitanju knjiga, razmjeni dojmova i razgovoru o pročitanom. Interpretacija djela i rasprava neće biti formalna kao u nastavi književnosti već će se voditi na zabavan način, kroz kvizove, igre i različite zadatke.