Program čitanja psu

Draga djeco,
volite životinje, a posebno pse?
Zamislite da imate prilike čitati ili prepričavati priče dragom, pametnom i mirnom psu!
Upravo ćete to moći doživjeti u Gradskoj knjižnici Novigrad-Cittanova u subotu 24. studenog, te 1. i 8. prosinca 2018. od 10.30 do 11.30 sati.

Djeco, ako imate od šest do deset godina, uključite se u program “Knjiški moljci i ostale životinje“ udruge Motus Vita Est koji će se održavati u novigradskoj knjižnici. Program je nastao u suradnji udruge i knjižničarke Marine Rade i namijenjen je svima: djeci koja vole čitati, djeci s poteškoćama u čitanju, djeci koja se boje javnog nastupa, koja su nesigurna ili sramežljiva, ali i djeci koja vole pse.

Voditeljica programa “Knjiški moljci i ostale životinje“ je Lana Demark, koja je sa svojim psom Kyussom održala slične radionice u novigradskoj knjižnici u 2016. godini. Pas Kyuss posebno je educiran, te je s Lanom registran kao R.E.A.D. tim (eng. Reading Education Assistance Dogs). Ovaj program Lana i Kyuss provodili su dvije godine u školama i knjižnicama na području Istarske županije.

Mjesta su ograničena pa molimo roditelje zainteresirane djece od šest do deset godina da prethodno prijave svoje dijete na broj telefona 052/729-040 ili osobno u knjižnici.