Izložba Šetnja novigradskim vinogradima i cantinama

Pozivamo Vas da od 2. do 30 lipnja 2021. godine posjetite izložbu fotografija Gradske knjižnice Novigrad-Cittanova pod nazivom Šetnja novigradskim vinogradima i cantinama.

Izložba je nastala kao rezultat projekta Novigradski vinogradi kojim je Gradska knjižnica Novigrad-Cittanova željela pridonijeti očuvanju običaja, sjećanja, tradicija i izraza koji su vezani uz obradu vinograda na novigradskom području. Na dvadeset izloženih fotografija (koje se mogu pogledati s vanjske strane Knjižnice, kod Parka mladih) prikazani su motivi vinograda, alata, predmeta i osoba vezanih uz novigradsku vinogradarsku tradiciju.

Ovaj projekt proveden je uz financijsku potporu Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva iz sredstava Fonda gradova i općina.