Informatički tečaj za umirovljenike

Gradska knjižnica Novigrad-Cittanova organizirala je za sve zainteresirane novigradske umirovljenike besplatni početni informatički tečaj u trajanju 20 školskih sati. Na tečaj se prijavilo osam umirovljenica koje su se sastajale u listopadu i studenom u informatičkoj učionici Knjižnice. Pod vodstvom Zorana Ćata umirovljenice su naučile osnove pisanja dokumenata, otvaranja e-maila i dopisivanja, te pretraživanja Interneta. Informatička učionica Knjižnice je opremljena s osam modernih računala koja su Knjižnici dana na korištenje od strane bujske udruge Ziid. Na ovim je računalima Udruga u prvoj polovici godine provodila projekt In.code@novigrad namijenjen djeci, a sufinanciran od strane Ministarstva obrazovanja i Grada Novigrada.